solnet.ee
Mängutuba Vanematele Galerii NimedTarkuste kogumik Värvi pildid! Muinasjutud
 Uudised 

Osavad käed
lõikame, liimime, meisterdame

Kuidas teha keed


Keed Augustis valmivad väga paljud puuviljad. Mäletan, et lapsepõlves tegime mõnedest viljadest (näiteks pihlakas, õunaseemned) kaelakeesid. Aga täna tahaks rääkida, kuidas teha keed igal aastaajal, olenemata viljade valmimisest.


  1. Küsige ema või vanaema käest mõni vana ajakiri, millel on õhukesed värvilised lehed.

  2. Võtke ajakirjast lehed välja  3. Joonlaua abil mõõtke ja joonige lehed kolmnurkadeks: lehe ülemisse ja alumisse serva tehke punktid teatud vahemaa (meie valisime 1,5 cm) tagant ja ühendage punktid nii, et tekiksid kolmnurgad.  4. Lõigake kolmnurgad joonte järgi välja  5. Võtke sukavarras ja keerutage paberileht selle ümber, alustades kolmnurga laiemast osast. “Saba” võib tavalise liimiga kinni kleepida.  6. Võtke pärlike varda küljest ära  7. Pärli võib katta mööblilakiga. Seda on parem teha siis, kui pärlid on aetud niidi otsa. Pärast aga võib ilu mõttes katta veel ka küünelakiga- meie võtsime läikega laki (muide, vana laki, millele lisasime atsetooni).


  8. KEED
Keed me valmistasime vanemate lastega- nemad soovisid sel viisil tuppa kardina valmistada, aga väiksemad lapsed otsustasid neid kasutada käte motoorika arendamiseks- lihtsalt ajasid pärlid niidi otsa. Ohutu ja kasulik tegevus lastele.Illustratsioonid ja tekst: Galina Kazeeva,
spetsiaalselt lasteportaalile SolNet.EE.
Tõlge eesti keelde: Kaja Vahter.
Avaldatud 31. märts 2006 a.
Tagasi Tagasiside Portaali kaart Esilehele
 • Projektist
 • Saavutused
 • Reklaamiandjatele
 • Teie kirjad

Đåéōčíã@Mail.ru       Číäåęņ öčōčđîâāíč˙