Laspevanematele

KEELESÕBER

Praktiline kursus lapsevanematele
«Kuidas õpetada last rääkima inglise keeles»

Sissejuhatus

Me alustame praktilist kursust lastevanematele
„Kuidas õpetada last rääkima inglise keeles“
. Kursus on mõeldud vanematele, kes ei valda keelt. Ka neile vanematele, kes alustavad keele õppimisega ja soovivad seda õpetada oma lapsele. Te peate oskama lugeda inglise keelt; veel on vajalik täpne (või siis hea) hääldus.

Selle metoodika järgi õppimine käib läbi tegevuse. „Tegevus“ pole võib-olla see kõige õigem sõna, aga kasutame seda siiski edaspidi.

Pakume neli tegevuse vormi: üks peamine ja kolm abistavat.

Peamine tegevuse vorm – „situatsiooni tegevus“. See tegevus rikastab lapse sõnavara erinevates eluvaldkondades.

Last alla aasta võib kaasa haarata situatsiooni, rääkida inglise keeles kogu aeg või siis mängulise tegevuse ajal algusest lõpuni. Vanemad lapsed tihti protesteerivad, kui ema äkki hakkab rääkima teistmoodi. Sellepärast võib alguses nimetada tegevusi ja esemeid inglise keeles. Edaspidi järk järgult üle minna inglise keelele kõikide väljendite ja sõnade puhul. Tehke lapsele ettepanek mängida, näiteks süüa hommikust inglise keeles või inglise keeles magama heita. Kui alla aastaste lastega me saame lihtsalt rääkida valitud situatsioonis inglise keeles nii palju, kui lubab meie ingliskeelne sõnavara, siis vanemate lastega kinnistage seda sõnavara, mida kindlalt valdate. Näiteks paluge lapsel näidata seda, mida te nimetate (show me…) või anda teile midagi (give me...) jne.

Esimene abistav tegevuse vorm – ingliskeelse kõne kuulamine. Lasete lapsel kuulata ingliskeelseid laule, dialooge ja vaadata ingliskeelseid multifilme ja kunstilisi filme. Pöörake kindlasti tähelepanu nende sisule ja sõnavarale. Agressiivsed filmid selle meetodi jaoks ei kõlba. Püüdke võimaluse korral iga päev anda lapsele võimalus kuulda inglise keelt lisaks praktilistele tegevustele. Sellega kompenseerime vastava keskkonna puudumise.

Ülejäänud kahte abistavat meetodit vaatame edaspidi, lülitades need lapse õppeprotsessi.© Autor: Oksana Soroka, spetsiaalselt
lasteportaalile „Solnet.ee“.
Tõlge eesti keelde: Maret Trampas.
Avaldatud 21. märts 2005 a.SOLNET.EE
 • Projektist
 • Saavutused
 • Kutse koostööle
 • Reklaamiandjatele
 • Tagasiside
 • Kaart
Reklaam
  Esileht   Mängud   Vanematele   Galerii   Keeled   Almanahh   Nimed   Muinasjutud  
© 1999-2019, portaal Solnet.ee   Materjalide ümberavaldamine toimetuse ja autorite kirjaliku loata on keelatud.
solnet® - registreeritud kaubamärk. Kõik õigused kaitstud.
Runetti Preemia 2008 laureaatRahvusvahelise Internetipreemia 2002 laureaatKuldne Veebilehekülg     Рейтинг@Mail.ru       Индекс цитирования